نهال خرمالو

خرید انواع نهال خرمالو

فروش 3 رقم از بهترین و پربارترین ارقام نهال خرمالو در نهالستان یشیل نهال با انواع پایه های رویشی ریشه کشت بافت آزمایشگاهی ، پیوندی و پایه بذری به صورت ریشه باز و گلدانی خدمت شما مشتریان به صورت عمده و خرده انجام می شود.

لیست قیمت خرید نهال خرمالو

نهال خرمالو ارموند

نهال خرمالو ارموند

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال خرمالو ارموند در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال خرمالو ارموند پایه رویشی می باشد.
 • نهال خرمالو ارموندپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال خرمالو ارموند پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال خرمالو ارموند اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال خرمالو ارموند دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 200000تومان

نهال خرمالو گوجه ای

نهال خرمالو گوجه ای

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال خرمالو گوجه ای در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال خرمالو گوجه ای پایه رویشی می باشد.
 • نهال خرمالو گوجه ایپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال خرمالو گوجه ای پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال خرمالو گوجه ای اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال خرمالو گوجه ای دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 200000تومان

نهال خرمالو موزی

نهال خرمالو موزی

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال خرمالو موزی در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال خرمالو موزی پایه رویشی می باشد.
 • نهال خرمالو موزیپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال خرمالو موزی پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال خرمالو موزی اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال خرمالو موزی دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 250000تومان

برای خرید نهال منتظر فردا نباش، همین الان با ما در تماس باش

یشیل نهال با ضمانت واقعی بازگشت کالا، ارائه ی فاکتور و قیمت رقابتی، یک انتخاب مطمئنِ✔

ضمانت بازگشت کالا

ارسال طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت

ضمانت اصالت کالا

صدور فاکتور رسمی

خرمالو را در چه آب و هوایی بکاریم ؟ 


خرمالو با مقاصد تجاری بیش تر در مناطق سردسیر و معتدل سرد کشت می شود البته کاشت خرمالو در مناطق گرم تر هم دیده شده اما صرفاً برای مصرف شخصی می باشد نه تولیدات تجاری . آب و هوای گرم موجب له شدن میوه خرمالو می شود و نه تنها کیفیت بلکه کمیت محصولات را هم به شدت کاهش می دهد . 


چگونه خرمالو را پیوند بزنیم ؟


برای پیوند زدن گیاهان روش های زیادی وجود دارد که از هر یک بسته به نوع گیاه می توان استفاده کرد . پیوند لوله ای ، پیوند اسکنه ای ، پیوند قاشی ، پیوند سپری ، پیوند مجاورتی ، پیوند پلی و ... روش های مختلف پیوند زدن هستند . نکته ای که در رابطه با پیوند زدن خرمالو باید رعایت کنید آن است که نه تنها این گیاه بلکه تمام گیاهان فقط قابل پیوند زدن به هم خانواده های خود می باشند در غیر این صورت پیوند ، موفقیت آمیز نخواهد بود . خرمالو قابل پیوند زدن با ارقام دیگری چون خرمالوی سیبی ، موزی و گوجه ای می باشد . گیاه پیوندک باید از یک گیاه پربار و با کیفیت و گیاه پایه باید بسیار مقاوم باشد .


نیاز آبی خرمالو چه مقدار است ؟ 


در ماه های گرم سال درخت خرمالو هفته ای دو مرتبه به آبیاری احتیاج دارد به طوری که زمین کاملاً سیراب شود . در نیمه اول سال نباید اجازه دهید که زمینی که درخت خرمالو در آن کاشته شده کاملاً خشک شود زیرا درخت خرمالو در این شرایط آسیب می بیند . در فصل سرد به دلیل وجود بارش نیازی به آبیاری مکرر نیست و می توانید هفته ای یک مرتبه به مقدار کم و کمکی آبیاری نمایید . 


نهال خرمالوی گلدانی


نهال خرمالو از جهتی به دو صورت کاشته شده و پرورش داده می شود یکی نهال خرمالو گلدانی و دیگری نهال خرمالوی ریشه لُخت یا ریشه باز . نهال گلدانی آن است که نهال درون یک گلدان از جنس پلاستیک ضخیم و به رنگ سیاه پرورش داده می شود و در زمان فروش نیز به راحتی توسط این گلدان ها قابل نقل و انتقال است . این قبیل نهال در تمام فصول سال قابلیت فروش دارد . نهال ریشه لُخت یا ریشه باز یا نایلونی آن نهالی است که در زمین پرورش داده می شود و جدا کردن آن از زمین میسر نیست مگر در فصل خواب زمستانه در غیر این صورت نهال شوکه شده و آسیب می بیند به همین دلیل نهال های ریشه لُخت در فصل زمستان به فروش می رسند . 


تفاوت نهال خرمالوی پایه رویشی و نهال خرمالوی پایه بذری در چیست ؟


این دو نهال در ظاهر یکی اما در باطن بسیار متفاوت هستند . تفاوت های این دو نوع در سن بلوغ ، میزان و کیفیت محصولات ، رشد طولی ، دیرگل و زودرس بودن و ... است .
نهال خرمالو پایه رویشی دیرگل ، زودرس و زودبازده می باشد و در مقابل سرمای شدید ، سرمای دیررس بهاره و گرمای شدید همچنین بیماری ها و آفات مقاومت بیش تری دارد .
عمر اقتصادی نهال های پایه رویشی بسیار بیش تر از نهال های پایه بذری است .
نهال پایه رویشی به جای رشد طولی بر رشد شاخه ها و افزایش تولید محصولات تمرکز دارد . 
اینان مهم ترین تفاوت های نهال پایه رویشی کشت بافت و پایه بذری می باشند . 


نهال خرمالوی مرغوب


باید دید که کدام ویژگی خرمالو است که مصرف کننده را ترغیب و جذب می کند و براساس آن میزان تقاضا برای یک محصول افزایش پیدا می کند . صدالبته که هر چه طعم خرمالو شیرین تر و میزان گسی کمتری داشته باشد به ذائقه خوش تر می نشیند اما علاوه بر طعم ، ظاهر خرمالو نیز اهمیت دارد . درشتی و گوشتی بودن این میوه ظاهر زیبایی را برای این میوه به ارمغان می آورد و در زمان خرید حتی ظاهر بیش از طعم میوه برای مصرف کننده اهمیت دارد و در ظرف پذیرایی جلوه ای خاص می یابد حال رقمی که این هر دو ویژگی را دارا باشد می تواند به عنوان مرغوب ترین انتخاب شود البته میزان باردهی درخت هم به اندازه کیفیت اهمیت دارد که در نظر گرفتن آن را نباید فراموش کرد . 


قیمت نهال خرمالو


قیمت گذاری نهال خرمالو به عوامل زیادی بستگی دارد رقم ، سن ، گلدانی یا ریشه باز بودن و نوع نهال از جهت پایه رویشی یا پایه بذری بودن از جمله مهم ترین عوامل مؤثر در قیمت گذاری نهال خرمالو می باشد . از آن گذشته با توجه به تورم روز افزون در کشورمان نمی توان قیمت ثابتی برای کالاها تعیین کرد چرا که ممکن است پس از مدت طولانی قیمت درج شده در این نوشتار مخاطب را به اشتباه بیندازد به همین دلیل بهتر است برای اطلاع از قیمت نهال خرمالو به لیست محصولات که قیمت ها به روزرسانی می شود مراجعه کرده و یا به وسیله شماره تماس های موجود در سایت با کادر فروش تماس گرفته و قیمت را جویا شوید . 


خرید عمده نهال خرمالو


برای افرادی که قصد احداث باغ خرمالو دارند به شدت خرید عمده توصیه می شود زیرا نهال های همسن در یک زمان و در شرایط همسانی در زمین کاشته می شوند که باعث احداث باغی یکدست خواهد شد که تمامی درختان آن به رسیدگی های همگون و مشابه احتیاج دارند و این خود امر باغداری را تسهیل می گرداند به علاوه با خرید عمده نهال می توانید از تخفیفات ویژه و امتیازات خرید عمده بهره مند شوید . 


خرمالو چه زمانی برداشت می شود ؟


خرمالو یک میوه پاییزه است .در فصل پاییز کاملاً رسیده می شود و بهترین حالت برداشت آن است که میوه را وقتی که هنوز مقداری سفت است با کاسه گل از درخت جدا کنید و برای نگهداری ، آن را در دمای صفر درجه با رطوبت بسیار بالا نگهداری کنید .


خرمالوی مقاوم به سرما 


مقاومت به سرما در نهال های پایه رویشی کشت بافت به دو صورت نمود پیدا می کند . هر گیاه حدأقل دمایی را در فصل زمستان می تواند مقاومت کند و اگر بیش از آستانه تحمل گیاه دما کاهش پیدا کند آسیب می بیند . نهال خرمالوی مقاوم به سرما ، سرمای بیش از حد معمول را تاب مقاومت دارد . حالت دیگری که مقاومت به سرما در نهال های پایه رویشی کشت بافت مشهود است در فصل بهار و در مقابل سرمای دیررس بهاره است که این قبیل درختان از شکوفه های خود به شدت محافظت کرده و آسیب را به حدأقل می رسانند . شکوفه های این درختان مقاومت بیش تری نسبت به سرما و بارش تگرگ از خود نشان می دهند . 


نهال خرمالو زودرس


به نوعی می توان گفت که ویژگی دیرگل و زودرس بودن مکمل یکدیگر هستند . اگر نهال خرمالویی که در زمین خود کشت می کنید از نوع زودرس باشد میوه های آن زودتر از سایر درختان پایه بذری می رسد و می توانید آن را به بازار عرضه کنید . در اصطلاح عامیانه به میوه هایی که چند روز زودتر از زمان اصلی به باز می آیند نوبرانه یا نوبارانه می گویند . در این زمان به دلیل بالا بودن تقاضا و کم بودن عرضه قیمت محصول به میزان قابل توجهی بالاتر از حد معمول است و موجب کسب سود بیش تر شما می شود .


نهال خرمالوی کمیاب


خرمالو نیز مانند سایر گیاهان و حتی حیوانات ، نوع رایج و کمیاب دارد که گونه اخیر به دلیل کمبود ، بیش تر مورد توجه افراد است . برخی کشاورزان برای تنوع و کسب سود  و حتی افراد عادی برای مصرف شخصی خود علاقه مند به استفاده از نمونه های نادر هستند . این ارقام به دلیل قیمت بالا و کمیاب بودن به راحتی یافت نمی شوند و در تمام نهالستان ها هم وجود ندارد همین امر موجب سوء استفاده افراد سودجود هم خواهد شد پس بیش تر باید جانب احتیاط را رعایت کنید . 


فروش تکی نهال خرمالو


ممکن است نهالستانی را پیدا کنید که از هر جهت مورد تأییدتان باشد اما به صورت تک فروشی فعالیت نداشته باشد و به همین علت شما از هدف خود باز بمانید . نهالستان یشیل نهال با فروش تکی ، خرده و عمده آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد . 


نهالستان معتبر


نهالستان یشیل نهال با سابقه ای ده ساله در زمینه کاشت ، تولید و تکثیر نهال های میوه ده ، یکی از معتبرترین نهالستان های موجود در سطح کشور می باشد که دارای انواع و ارقام مختلف نهال در سنین مختلف به صورت نایلونی و گلدانی است . این نهالستان در شمال غرب کشور واقع شده و به صورت فروش تکی ، خرده ، و عمده در سطح کشور و بین المللی فعالیت می کند و در کنار فروش کالا به مشتریان اعتبار اصالت کالا و تضمین باردهی ارائه می گردد . 
برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید تا در صورت نیاز از مشاوره رایگان مهندسین مجرب کشاورزی بهره مند شوید و سؤالات خود را در خصوص خرید نهال با کادر فروش در میان بگذارید .