نهال گوجه سبز
خرید انواع نهال گوجه سبز

فروش 3 رقم از بهترین و پربارترین ارقام نهال گوجه سبز در نهالستان یشیل نهال با انواع پایه های رویشی ریشه کشت بافت آزمایشگاهی ، پیوندی و پایه بذری به صورت ریشه باز و گلدانی خدمت شما مشتریان به صورت عمده و خرده انجام می شود.

لیست قیمت خرید نهال گوجه سبز

 نهال گوجه سبز ترکیه

نهال گوجه سبز ترکیه

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال گوجه سبز ترکیه در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال گوجه سبز ترکیه پایه رویشی می باشد.
 • نهال گوجه سبز ترکیه پایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال گوجه سبز ترکیه پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال گوجه سبز ترکیه اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال گوجه سبز ترکیه دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 180000تومان

نهال گوجه سبز سردرودی

نهال گوجه سبز سردرودی

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال گوجه سبز سردرودی در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال گوجه سبز سردرودی پایه رویشی می باشد.
 • نهال گوجه سبز سردرودیپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال گوجه سبز سردرودی پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال گوجه سبز سردرودی اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال گوجه سبز سردرودی دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

نهال گوجه سبز شهریار

نهال گوجه سبز شهریار

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال گوجه سبز شهریار در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال گوجه سبز شهریار پایه رویشی می باشد.
 • نهال گوجه سبز شهریار پایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال گوجه سبز شهریار پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال گوجه سبز شهریار اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال گوجه سبز شهریار دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

برای خرید نهال منتظر فردا نباش، همین الان با ما در تماس باش

یشیل نهال با ضمانت واقعی بازگشت کالا، ارائه ی فاکتور و قیمت رقابتی، یک انتخاب مطمئنِ✔

ضمانت بازگشت کالا

ارسال طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت

ضمانت اصالت کالا

صدور فاکتور رسمی

فهرست مطالب

خرید تکی نهال گوجه سبز

نهالستان یشیل نهال ، ارقام نهال گوجه سبز را به صورت تکی ، عمده و خرده به فروش می رساند . افرادی که قصد خرید تنها یک اصله نهال گوجه سبز را دارند نمی توانند از برخی نهالستان ها که فقط به صورت عمده فعالیت می کنند خرید نمایند . تنها با یک تماس می توانید از یک اصله تا هر تعداد که بخواهید نهال گوجه سبز سفارش دهید . 

نهال گوجه سبز پربار 

تمام ارقام نهال گوجه سبز پایه رویشی کشت بافت در نهالستان یشیل نهال پربار می باشند . لازم به ذکر است نهال پایه بذری چنین ویژگی را ندارد و باردهی آن در حد معمول است در حال حاضر با وجود نهال های پربار میزان تقاضای برای کاشت چنین نهال هایی افزایش یافته است چرا که با صرف همان انرژی و هزینه های پیشین محصولی چند برابر برداشت خواهید کرد . 

چگونه نهال گوجه سبز را کود دهی کنیم ؟ 

فسفات ، نیترات و کلسیم از مواد معدنی مهم و مورد نیاز برای تغذیه نهال و درخت گوجه سبز است لذا باید از کودهایی استفاده کنید که این مواد را در خود دارند . همان طور که می دانید کودهای آلی و شیمیایی مختلفی در بازار وجود دارد اما بایستی برای استفاده از آن ها با یک متخصص مشورت نمایید . نوع کود ، زمان ، میزان و طریقه مصرف کود امری است تخصصی که باید در این رابطه با افراد متخصص مشورت شود . 

نهال گوجه سبز را در چه نوع خاکی بکاریم ؟ 

این گیاه ، مقاوم به انواع خاک اعم از خاک های نامرغوب یا سنگین می باشد و مقاومت بسیاری از خود نشان می دهد این گفته بدان معنا نیست که نهال گوجه سبز را در خاک نامرغوب کشت کنید صرفاً نکته ای بود جهت اطلاع از میزان مقاومت این گیاه در برابر خاک های نامرغوب . خاک مرغوب برای کاشت نهال گوجه سبز خاک لومی شنی است این نوع خاک قابل زهکشی و دارای تهویه ای مناسب است .

تیمار سرمایی گوجه سبز

برای تولید نهال گوجه سبز پایه بذری بایستی بذر گیاه را طی فرآیندی وادار به جوانه زنی کنید به این منظور نیاز به تیمار سرمایی دارید . تیمار سرمایی یعنی مدت زمان محدودی که بذر گیاه در شرایط خاص تحت دمای نزدیک به صفر قرار می گیرد تا برای جوانه زدن آماده شود . این کار را هم می توانید در فصل زمستان در خود زمین انجام دهید و هم می توانید با استفاده از پیت ماس و یخچال نیاز سرمایی بذر گوجه سبز را برطرف سازید . به این کار تیمار سرمایی می گویند . 

چگونه در خانه بذر گوجه سبز بکاریم ؟ 

با تهیه بذر گوجه سبز آن ها را به مدت 90 روز داخل خاک اره کمی مرطوب و درون یک کیسه داخل یخچال تحت دمای 5 – درجه سانتی گراد قرار دهید تا دانه ها تیمار سرمایی شده و نیاز سرمایی آن ها برآورده شود . پس از سه ماه دانه ها را درون گلدانی کاشته و آن را در دمای محیط خانه و تابش غیرمستقیم نور خورشید قرار دهید تا رشد کنند . 

نحوه پیوند زدن گوجه سبز

خرداد ماه و تیرماه که درختان پوست اندازی می کنند ، برای پیوند زدن آماده می شوند پس جدا کردن پیوندک گوجه سبز به راحتی امکان پذیر است .

پیوندک را از یک درخت پربار و با کیفیت جدا کرده و روی پایه مقاوم و سازگار پیوند بزنید .

برای این کار دو گیاه پایه و پیوندک باید از یک خانواده و دارای ویژگی های ژنتیکی مشابه باشند تا پیوند صورت گیرد .

گوجه سبز را می توان روی ارقام بادام ، ارقام زردآلو ، ارقام هلو ، ارقام آلو ، ارقام شلیل ، ارقام شفتالو و ارقام آلوچه پیوند زد .

گوجه سبز بیش تر در کجا کشت می شود ؟

در ایران استان های گیلان ، مازندران ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، کرمانشاه ، خراسان رضوی ، کردستان و همدان ، گوجه سبز به وفور کشت می شود .

در خارج از کشور ، کشور چین رکورد تولید سالیانه گوجه سبز را به خود اختصاص داده است . 

چگونه نهال گوجه سبز بکاریم ؟

برای کاشت نهال آماده گوجه سبز ، پیش از کاشت باید به مدت دو ساعت ریشه نهال ها را در آب خیس کنید سپس قسمت های آسیب دیده ریشه را قیچی کنید و آن را در گودالی که قطر آن باید دو برابر قطر ریشه باشد قرار دهید و گودال را با خاک پر نمایید . 

نهال گوجه سبز چه زمانی بالغ می شود ؟

با کاشت بذر گوجه سبز ، رشد و بلوغ آن 4 – 5 سال به طول می انجامد . اما با خرید نهال های آماده پایه بذری در سنین بالاتر انتظار کم تری برای بلوغ و باروری نهال خواهید کشید علاوه بر این نهال های پایه رویشی و کشت بافت ذاتاً دارای سن بلوغ پایین تری هستند .

عمر درخت گوجه سبز چقدر است ؟

یک درخت گوجه سبز به طور معمول و متوسط تقریباً 70 سال عمر می کند اما عوامل بسیاری وجود دارد که عدم رعایت آن ها می تواند این عدد را کاهش دهد و یا با رعایت آن ها طول عمر درخت افزایش یابد . عواملی نظیر کوددهی منظم ، آبیاری اصولی ، رقم گوجه سبز ، نوع پایه ، سمپاشی و ... از مهم ترین عوامل تأثیر گذار بر طول عمر درخت گوجه سبز است . 

نهال گوجه سبز در چندسالگی میوه می دهد ؟

نهال گوجه سبز در سن پنج سالگی شروع به میوه دادن می کند . در سال های ابتدایی میزان محصول دهی بسیار پایین است اما رفته رفته بر میزان و حتی کیفیت آن افزوده خواهد شد . 

عمر اقتصادی درخت گوجه سبز 

منظور از عمر اقتصادی طول دوره ای است که یک درخت به اوج محصول دهی و شکوفایی خود می رسد و صرفه تجاری دارد . پس از گذشت این دوره کم کم از کیفیت و میزان محصولات کاسته خواهد شد . به صورت تقریبی درخت گوجه سبز 40 سال عمر مفید اقتصادی دارد .

نهال گوجه سبز پربار

نهال گوجه سبز پربار محصولی بیش از نهال گوجه سبز پایه بذری تولید می کند یعنی در صورت کاشتن این قبیل نهال ها با صرف وقت ، هزینه و انرژی پیشین محصولی چند برابر برداشت خواهید کرد که متعاقباً سود بیش تری را برای شما در پی خواهد داشت . تمام ارقام گوجه سبز کشت بافت موجود در یشیل نهال از نوع پربار می باشد . 

فصل میوه دهی درخت گوجه سبز

با شروع فصل بهار گوجه سبز در اقصی نقاط کشور رسیده و به بازار عرضه می شود اختلاف زمانی رسیدن گوجه سبز در مناطق مختلف ، به آب و هوای هر منطقه مربوط می شود و درصد بسیار قلیلی مربوط به رقم گوجه سبز می باشد . برداشت این میوه تقریباً تا اواسط تابستان ادامه دارد . 

نهال گوجه سبز زودبازده 

ضمن یادآوری این که تمام ارقام گوجه سبز کشت بافت موجود در نهالستان یشیل نهال از نوع زودبازده می باشد باید گفت که منظور از زودبازدهی رشد سریع و شروع به میوه آوری و محصول دهی است . به عبارتی دیگر سن بلوغ در نهال گوجه سبززودبازده پایین تر از انواع پایه بذری است .

نهال گوجه سبز دیرگل

دیر گل دادن برای درختان میوه یک امتیاز است به این دلیل که در فصل بهار و در مواجهه با سرمای دیررس بهاره و بارش تگرگ درختان دیرگل معمولاً پس از گذشت مدت زمان دوره سرمای دیررس شکوفه داده و به این صورت شکوفه ها از خطر خشک شدن و ریزش در امان می مانند در نتیجه میزان خسارات بسیار کاهش می یابد . 

ارقام نهال گوجه سبز

مهم ترین ارقام تجاری گوجه سبز که کشت آن در ایران بسیار رایج است از این قبیل است : گوجه سبز سلطانی ، گوجه سبز سردرودی ، گوجه سبز شهریار ، گوجه سبز آذرشهر ، گوجه سبز سرخ اراک ، گوجه سبز ملایر ، گوجه سبز سعدی ، گوجه سبز اسرائیلی ، گوجه سبز ترکیه ای ، گوجه سبز تو سرخ .

تنوع این میوه بسیار بالا بوده و هر یک بسته به نوع خود در منطقه آب و هوایی مشخصی کشت می شوند . 

نهالستان معتبر

تا به حال به این مسأله اندیشیده اید که یک نهالستان معتبر چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟ به نظر شما تنها اشتهار نام یک نهالستان برای تثبیت اعتبار آن کفایت می کند ؟ قطعاً خیر . فاکتورهای متعدد و ثابتی برای اعتبار بخشیدن به نهالستان وجود دارد ؛ در وهله اول سابقه فعالیت و حسن سابقه آن در کنار هم یکی از مهم ترین فاکتورها می باشد . توجه داشته باشید که این دو ویژگی در کنار هم معنی پیدا می کند چه بسا نهالستانی سابقه فعالیت طولانی مدت داشته باشد اما بنا به دلایل مختلف حسن سابقه نداشته باشد . علاوه بر این داشتن خزانه و فعالیت مستقیم و بلاواسطه امتیاز دیگری است زیرا درصد پیش آمد هرگونه مشکل در روند فروش را به طرز چشم گیری کاهش می دهد . داشتن کادر فروش مجرب شامل مدیران فروش و مهندسین کشاورزی جهت ارائه مشاوره ، ارسال سریع و امن ، داشتن تنوع بالا در ارقام و انواع نهال و ... از سری استانداردهای یک نهالستان معتبر است .

نهالستان یشیل نهال با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه تولید ، پرورش ، تکثیر و فروش گوجه سبز ، واردات ارقام نهال خارجی واقع در شمال غرب کشور ، یکی از معتبرترین نهالستان ها می باشد که به صورت داخلی و بین المللی فعالیت می کند . نهالستان یشیل خود دارای خزانه است و فعالیت مستقیم دارد .

برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با خرید نهال گوجه سبز و استفاده از مشاوره رایگان مهندسین کشاورزی و کادر فروش با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید .