نهال توت

خرید انواع نهال توت

فروش 3 رقم از بهترین و پربارترین ارقام نهال توت در نهالستان یشیل نهال با انواع پایه های رویشی ریشه کشت بافت آزمایشگاهی ، پیوندی و پایه بذری به صورت ریشه باز و گلدانی خدمت شما مشتریان به صورت عمده و خرده انجام می شود.

لیست قیمت خرید نهال توت

نهال توت بدون استخوان

نهال توت بدون استخوان

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال توت بدون استخوان در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال توت بدون استخوان پایه رویشی می باشد.
 • نهال توت بدون استخوان پایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال توت بدون استخوان پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال توت بدون استخوان اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال توت بدون استخوان دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 180000تومان

نهال شاه توت سیاه و سفید

نهال شاه توت سیاه و سفید

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال شاه توت سیاه و سفید در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال شاه توت سیاه و سفید پایه رویشی می باشد.
 • نهال شاه توت سیاه و سفید پایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال شاه توت سیاه و سفید پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال شاه توت سیاه و سفید اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال شاه توت سیاه و سفید دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 220000تومان

نهال توت موزی سیاه

نهال توت موزی سیاه

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال توت موزی سیاه در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال توت موزی سیاه پایه رویشی می باشد.
 • نهال توت موزی سیاه پایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال توت موزی سیاه پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال توت موزی سیاه اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال توت موزی سیاه دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

برای خرید نهال منتظر فردا نباش، همین الان با ما در تماس باش

یشیل نهال با ضمانت واقعی بازگشت کالا، ارائه ی فاکتور و قیمت رقابتی، یک انتخاب مطمئنِ✔

ضمانت بازگشت کالا

ارسال طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت

ضمانت اصالت کالا

صدور فاکتور رسمی


نهال توت چه زمانی بالغ می شود ؟ 


سن بلوغ در ارقام مختلف توت و در انواع نهال توت با کمی اختلاف متفاوت است . به طور متوسط پنج الی هشت سال طول می کشد تا یک نهال توت ، بالغ شود و بارور گردد در این زمان است که درخت قادر به میوه دهی خواهد بود . با خرید و کاشت نهال های توت یک ساله ، دو ساله و سه ساله می توانید زودتر تولید محصول را آغاز کنید .

عمر درخت توت چقدر است ؟


توت از دسته درختانی است که می تواند عمر بسیار طولانی داشته باشد . توت درختی تنومند است و ممکن است به مدت بیش از دویست سال هم عمر کند . البته در صورت نگهداری و مراقبت اصولی از درخت توت ، کشت در منطقه آب و هوایی مناسب ، کود دهی ، سم پاشی ، آبیاری و ... اصولی و منظم و در کل داشتن شرایط زندگی ایده آل ، درخت توت می تواند عمر طولانی داشته باشد . 

درخت توت چند ساله میوه می دهد ؟ 


سن میوه دهی درخت توت همان سن بلوغ است . یک موجود زنده تنها در حالتی که بالغ و بارور شود می تواند تولیدمثل نماید . بین پنج الی هشت سال طول می کشد تا یک درخت توت شروع به میوه دادن کند که در ابتدا به میزان کمی تولید محصول می کند و رفته رفته بر میزان و کیفیت آن افزوده می شود . 


عمر اقتصادی درخت توت چقدر است ؟


عمر اقتصادی درخت توت معنایی جدا از عمر درخت توت دارد . عمر اقتصادی یا عمر مفید به آن دوره از حیات گیاه گفته می شود که درخت به اوج محصول دهی خود می رسد و بیش ترین محصولات عمرش را در یک برهه زمانی مشخص ارائه می کند ، پس از آن رفته رفته رو به کهنسالی نهاده و از کمیت و کیفیت محصولاتش کاسته خواهد شد . 
حدأقل عمر مفید اقتصادی درخت توت 25 سال است و به طور متوسط و در شرایط ایده آل بالای 30 سال عمر مفید اقتصادی خواهد داشت .


درخت توت در چه فصلی میوه می دهد ؟


توت یک میوه تابستانی است . درخت توت با شروع فصل بهار شروع به جوانه زدن و شکوفه دادن می کند و در نهایت با شروع فصل تابستان میوه های آن قابل برداشت است . به محض رسیدن توت بایستی عملیات برداشت را آغاز کنید در غیر این صورت به دلیل گرمای هوا شیره ای می شوند یا خود بر زمین افتاده و به دلیل اصابت با زمین میوه نرم و کوچک آن آسیب می بیند . 


نهال توت پایه بذری


به نهالی که در نتیجه کاشت بذر گیاه و رشد آن به وجود آمده باشد نهال توت پایه بذری گفته می شود . کاشت بذر توت در حال حاضر رواج ندارد و این گیاه غالباً با استفاده از روش های غیرجنسی و رویشی تکثیر می گردد . معمولاً از این روش برای انجام آزمایشات استفاده می شود و کشاورزان حرفه ای از روش های رویشی استفاده می کنند .


نهال توت پایه رویشی


توت اصولاً با روش های رویشی نظیر قلمه زدن ، خوابانیدن ، پیوند زدن و کشت بافت تکثیر می شود و نهالی که پایه آن با استفاده از این روش ها تکثیر شده و رشد کرده را نهال توت پایه رویشی می گویند . مهم ترین ، کاربردی ترین و مدرن ترین روش رویشی ، روش کشت بافت است که ویژگی های بی نظیری با استفاده از این روش در گیاه به وجود آورده شده یا تقویت می کنند . 


نهال توت پیوندی


پیوند زدن از دیگر روش های رویشی تکثیر توت است . در این روش دو گیاه از یک خانواده قابل پیون زدن به هم هستند . این کار باید در فصل گرم و زمانی که در شاخه ها شیره وجود دارد انجام شود تا موجب به هم چسبیدن دو گیاه پایه و پیوندک گردد  از آن گذشته در این فصل پوست اندازی درختان بیش تر است و به راحتی می توان گیاه پیوندک را جدا کرد برای پیوند زدن روش های مختلفی نظیر پیوند اسکنه ای ، پیوند لوله ای ، پیوند قاشی ، پیوند سپری ، پیوند پلی و ... وجود دارد .


توت را با چه گیاهانی می توان پیوند زد ؟

هر گیاه را تنها با گیاهان هم خانواده خودش که از نظر ژنتیکی مشابه هستند می توان پیوند زد ؛ پیوند زدن دو گیاه ناهمسان به هیچ وجه موفقیت آمیز نخواهد بود توت نیز از این قاعده مستثنی نیست .
توت را تنها می توانید با ارقام خود توت مانند توت چتری ، توت سیاه ، شاه توت ، توت سفید و توت موزی پیوند بزنید .


خرید نهال توت


برای خرید نهال توت بایستی  از نهالستان های معتبر اقدام کنید . در نهالستان یشیل نهال می توانید خرید نهال توت را به صورت تکی ، خرده و عمده انجام دهید . نهال های توت موجود در یشیل نهال در ارقام مختلف به صورت پایه رویشی کشت بافت ، گلدانی ، نایلونی ، پیوندی و ... قابل خرید است . 


نهال توت گلدانی 


نهال توت گلدانی آن است که نهال در گلدان های کوچکی از جنس پلاستیک ضخیم سیاه رنگی تکثیر و نگهداری می شوند . این قبیل نهال ها به راحتی قابل نقل و انتقال هستند و به همین دلیل در تمام فصول قابل سفارش و عرضه می باشد . 
نهال توت گلدانی در یشیل نهال به صورت دو ساله ، سه ساله و چهار ساله موجود است .


نهال توت ریشه لُخت ، نهال توت نایلونی ، نهال توت ریشه باز


نهال های ریشه لُخت در زمین کاشته شده و همان جا رشد می کنند و به همین دلیل تنها در فصل زمستان قابل ارائه می باشند به دلیل این که جدا کردن ریشه گیاه از زمین در فصل رشد می تواند موجب بروز آسیب گردد برای فروش و جا به جایی این نهال باید اجازه دهید که گیاه به خواب زمستانه فرو رود و سپس ریشه آن را از خاک جدا کنید تا درصد و احتمال آسیب کاهش پیدا کند . پس از جدا کردن ، ریشه نهال را در کیسه نایلونی پیچیده و به مشتری عرضه می دارند . 


نهال توت مقاوم به سرما


مقاومت نسبت به سرما در نهال توت مقاوم به سرما در دو حالت مشهود خواهد بود . درخت توت در حالت طبیعی در فصل زمستان توانایی تحمل دمای پایین را تا یک حدأقل مشخصی دارد و بیش از آن به درخت آسیب جدی وارد می آید در این حالت اگر درخت توت شما از نوع مقاوم به سرما باشد می تواند تا بیش از حد معمول را در سرما و دمای پایین تاب بیاورد و مقاومت کند . در حالت دوم که می توان گفت کاربردی تر از حالت اول است چرا که با کاشت توت در منطقه آب و هوایی مناسب احتمال بروز حالت گفته شده بسیار پایین است اما همه ساله در فصل بهار با افزایش دما که درختان از خواب زمستانه بیدار می شوند و شکوفه می دهند به یک باره مجدداً و برای چند روز دما کاهش پیدا می کند . این کاهش دما معمولاً با بارش شدید باران ، تگرگ و حتی گاهی برف هم همراه است و قطعاً این پدیده به شکوفه های رشد کرده آسیب می رساند و موجب ریزش آن ها می شود . در این حالت شکوفه درختان مقاوم به سرما مقاومت بیش تری نسبت به سرمای دیررس بهاره از خود نشان می دهند و میزان خسارت به حدأقل خواهد رسید . 


نهال توت زودرس


شاید بتوان گفت که زودرس بودن یک ویژگی مکمل برای نهال های دیرگل می باشد و حتی بیش تر از آن . محصولات نهال توت زودرس زودتر از نهال های معمولی رسیده و قابل عرضه به بازار می گردد . این ویژگی هم دیرگل بودن گیاه را جبران می سازد و هم باعث می شود محصولات باغ شما به عنوان نوبرانه و با قیمت بالاتری به بازار عرضه شود . زودرس بودن ویژگی برجسته نهال توت کشت بافت است . 


نهال توت پربار


اصطلاح پربار برای درختانی به کار می رود که در قیاس با سایر درختان هم نوع خود محصولی بیش از حد معمول تولید می کنند . در درخت توت پایه کشت بافت از رشد طولی درخت کاسته شده و تمرکز رشد روی شاخه ها و شکوفه ها می باشد که در نتیجه باعث تولید محصول بیش تری خواهد شد . تمام نهال های توت نهالستان یشیل به صورت پربار عرضه می شود . 


نهالستان معتبر برای خرید نهال توت 


نکته ای که در همان ابتدای کار باید رعایت کنید خرید نهال توت از نهالستان معتبر است . توجه داشته باشید که به دلیل تنوع نژاد و رقم گیاه و نوع نهال ، ممکن است برخی افراد واسطه ای به دلیل نداشتن تجربه کافی سهواً یا عمداً رقم دیگری برای شما ارسال کنند .
نهالستان یشیل نهال یکی از بزرگترین و معتبرترین نهالستان ها واقع در شمال غرب کشور با بیش یک دهه تجربه در زمینه پرورش ، تکثیر و واردات ارقام خارجی نهال توت با تضمین و اعتبار اصالت کالا ، ارقام مختلف نهال توت را به شما مشتریان گرامی عرضه می دارد . 
یشیل نهال به صورت حضوری و غیرحضوری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است . به راحتی می توانید تنها با یک تماس تعداد و رقم مورد نظر نهال توت را سفارش داده و با ارسال کاملاً امن در سریع ترین زمان ممکن کالای خود را دریافت کنید .