نهال انجیر

خرید انواع نهال انجیر

فروش 3 رقم از بهترین و پربارترین ارقام نهال انجیر در نهالستان یشیل نهال با انواع پایه های رویشی ریشه کشت بافت آزمایشگاهی ، پیوندی و پایه بذری به صورت ریشه باز و گلدانی خدمت شما مشتریان به صورت عمده و خرده انجام می شود.

لیست قیمت خرید نهال انجیر

 نهال انجیر استهبان

نهال انجیر استهبان

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال انجیر استهبان در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال انجیر استهبان پایه رویشی می باشد.
 • نهال انجیر استهبانپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال انجیر استهبان پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال انجیر استهبان اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال انجیر استهبان دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

نهال انجیر سه وقته

نهال انجیر سه وقته

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال انجیر سه وقته در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال انجیر سه وقته پایه رویشی می باشد.
 • نهال انجیر سه وقته پایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال انجیر سه وقته پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال انجیر سه وقته اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال انجیر سه وقته دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

نهال انجیر گلابی

نهال انجیر گلابی

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال انجیر گلابی در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال انجیر گلابی پایه رویشی می باشد.
 • نهال انجیر گلابیپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال انجیر گلابی پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال انجیر گلابی اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال انجیر گلابی دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

برای خرید نهال منتظر فردا نباش، همین الان با ما در تماس باش

یشیل نهال با ضمانت واقعی بازگشت کالا، ارائه ی فاکتور و قیمت رقابتی، یک انتخاب مطمئنِ✔

ضمانت بازگشت کالا

ارسال طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت

ضمانت اصالت کالا

صدور فاکتور رسمی

نهال انجیر گلدانی


تولید و تکثیر نهال از نظر نوع بسته بندی ریشه به دو صورت انجام می شود . یکی نهال انجیر گلدانی که نهال در گلدان هایی از جنس پلاستیک ضخیم کاشته شده ، نگهداری می شوند و به همان صورت به فروش می رسند ؛ این قبیل نهال ها در تمام فصول قابل عرضه و فروش هستند و گیاه آسیب کم تری می بیند . نهال ریشه لُخت تنها در فصل زمستان قابل عرضه می باشد زیرا این قبیل نهال ها در  زمین کاشته می شوند و برای فروش می بایست ریشه آن ها از زمین جدا شود . در فصل رشد جدا کردن ریشه گیاه از خاک امکان ندارد زیرا دچار شوک شده و از بین می رود اما در فصل زمستان که گیاه در خواب زمستانه به سر می برد با احتیاط ریشه نهال را از خاک اطراف آن جدا کرده و درون کیسه پلاستیکی می پیچند و به فروش می رسانند به این ترتیب گیاه دچار شوک نمی شود . به نهال های ریشه لُخت ، ریشه باز هم گفته می شود . 


تفاوت نهال انجیر پایه رویشی با نهال انجیر پایه بذری


در مورد انجیر ذاتاً کم تر اتفاق می افتد که شخصی اقدام به کاشت بذر انجیر نماید و این گیاه اصولاً با روش های رویشی تکثیر و تولید می شود . اما به صورت کلی لازم است که هر شخصی تفاوت نهال های پایه رویشی و پایه بذری را باز شناسد تا به صورت اصولی و با اطلاعات کافی اقدام به خرید نماید چرا که این ویژگی ها اختصاص به انجیر ندارد و تمام نهال ها را شامل می شود . 
نهال پایه بذری با روش جنسی تولید می شود و در نتیجه جوانه زدن بذر گیاه به وجود می آید . 
نهال پایه رویشی مقاومت بسیار بالایی نسبت به بی آبی ، کم آبی ، بیماری ها ، آفات ، گرما و سرمای شدید دارد .
نهال پایه رویشی تمرکز خود را بر روی رشد شاخه ها ، افزایش محصولات و کیفیت محصولات می گذارد اما نهال پایه بذری رشد طولی بیش تری دارد که برداشت محصول را هم با مشکل مواجه می گرداند . 
نهال پایه رویشی با انوع روش های رویشی مانند پیوند زدن ، قلمه زدن ، خوابانیدن و کشت بافت تکثیر می شوند . 
نهال های پایه رویشی کشت بافت از نظر ژنتیکی با هم برابرند و به صورت یکدست و همسان رشد می کنند و محصول می دهند .
نهال پایه بذری عمر اقتصادی پایین تری نسبت به نهال پایه رویشی دارد .
نهال پایه رویشی دیرگل ، زودرس و زودبازده می باشد و با شرایط سخت محیطی خود را وفق می دهد . 


مرغوب ترین ارقام نهال انجیر


رغبت مصرف کننده نشانه مرغوبیت یک محصول می باشد . باید دید مصرف کننده به کدام رقم تمایل بیش تری نشان می دهد . طبیعتاً اندازه میوه و طعم و عطر آن به علاوه میزان ماندگاری ملاک تشخیص مرغوبیت و محبوبیت یک رقم میوه می باشد . از آن گذشته انجیر دارای ارقام مختلفی است که هر یک به منطقه ای خاص تعلق دارد اما می توان گفت که مرغوب ترین نهال انجیر ایرانی انجیر استهبان می باشد که در منطقه استهبان سطح زیرکشت وسیعی به این میوه اختصاص داده شده است . 


قیمت نهال انجیر


با توجه به نرخ تورم در ایران نه تنها برای نهال انجیر که برای هیچ محصول یا خدماتی نمی توان یک قیمت ثابت برای دراز مدت تعیین کرد . برای اطلاع از قیمت نهال انجیر به لیست محصولات سایت مراجعه کنید در قسمت محصولات قیمت هر نهال در کنار نام محصول به صورت دقیق درج شده است علاوه بر این شماره تماس های موجود در سایت برای پاسخگویی به تمامی سؤالات شما عزیزان می باشد و در تمام ساعات کاری می توانید با کادر فروش تماس گرفته و از قیمت محصولات مطلع شوید . 


خرید عمده نهال انجیر 


خرید عمده نهال از جهات مختلف برای مشتری مقرون به صرفه است . برای احداث باغ انجیر اگر به صورت یکجا و عمده نهال انجیر تهیه کرده و بکارید باغ شما کاملاً یک دست می شود و تمامی درختان به رسیدگی های مشابه و یکسان احتیاج دارند و با هم محصول یکدست و یکسان می دهند از طرف دیگر با خرید عمده نهال انجیر می توانید از تخفیفات ویژه خرید عمده و سایر امتیازات بهره مند شوید . 


زمان برداشت محصول انجیر


انجیر که اصولاً به صورت دیمی و بیش تر در منطقه استهبان کشت می شود در اواسط تابستان یعنی با شروع مرداد ماه شروع به رسیدن می کند . برداشت این میوه به این صورت است که چند روز پیش از این که کاملاً برسد آن را برداشت می کنند زیرا انجیر میوه ای نرم و حساس است و به احتمال زیاد در فاصله زمانی برداشت تا رسیدن به دست مصرف کننده گرمای هوا موجب له شدن و کاهش کیفیت این محصول خواهد شد ؛ راه چاره ، برداشت انجیر چند روز زودتر از موعد است به این ترتیب تا زمانی که به دست مصرف کننده برسد کاملاً رسیده می شود . به طور معمول در نیمه دوم مرداد ماه برداشت انجیر آغاز می شود . 


نهال انجیر مقاوم به سرما


انجیر ذاتاً گیاهی مقاوم و سازگار با شرایط سخت آب و هوایی است . مقاوم به سرما بودن نهال انجیر دو معنی دارد یکی این که در فصل سرد دمای پایین تر از حد معمول را تاب می آورد و دیگری که به دلیل این که همه ساله قطعاً اتفاق می افتد مهم تر از مورد قبلی است آن است که با شروع فصل بهار که دمای هوا افزایش پیدا می کند درختان از خواب زمستانه بیدار شده و شکوفه می دهند . همه ما می دانیم که همه ساله بعد از گرم شدن هوا به یک باره و برای مدت محدودی مجدداً دما کاهش پیدا می کند و این کاهش دما می تواند با بارش تگرگ همراه باشد که هر دو مخرب شکوفه انجیر خواهند بود در این زمان اگر درخت انجیر شما از نوع مقاوم به سرما باشد شکوفه ها دارای استحکام بیش تری بوده و سرمای دیررس بهاره را تاب می آورند در نتیجه کشاورز کمتر متضرر خواهد شد . 


نهال انجیر زودرس


منظور از صفت زودرس بودن آن است که درخت و شکوفه ها راندمان بالایی داشته ، درخت زودتر به بار می نشیند که با رشد سریع میوه ها همراه خواهد بود . در این صورت کشاورزی که نهال انجیر زودرس کاشته باشد پس از بلوغ و باروری آن می تواند هر سال زودتر از سایر کشاورزان میوه ها را برداشت و به بازار عرضه کند امتیاز این فرآیند آن است که میوه های فصلی که زودتر از موعد به بازار می آیند با نام نوبرانه یا نوبارانه شهرت داشته و قیمت بالایی دارند این باعث می شود که شما سود بیش تری کسب نمایید . 


نهال انجیر کمیاب و نایاب


برخی کشاورزان و یا حتی افرادی که به کشاورزی اشتغال ندارند و صرفاً برای مصرف شخصی اقدام به کاشت درخت میوه می کنند ، به کاشت گونه های کمیاب و نادر علاقه مند هستند . گونه هایی که هم مرغوبیت ویژه ای دارند و هم نادر می باشند در تمام نهالستان ها یافت نمی شوند و حتی ممکن است همین ندرت ، موجب سوء استفاده افراد سودجو از خریداران این قبیل نهال ها گردد . بهتر است برای خرید نهال انجیر کمیاب به صورت مستقیم از نهالستان های معتبر اقدام نمایید . 
نهالستان یشیل نهال ، دارای ارقام مختلف نهال انجیر کمیاب و نهال های رایج با بیش از یک دهه سابقه فعالیت ، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است .


خرید تکی نهال انجیر


افرادی که قصد کاشت نهال انجیر در باغچه حیاط منزل یا خانه باغ خود را دارند نمی توانند در تعداد بالا یا به صورت عمده نهال انجیر خریداری کنند چرا که به کارشان نمی آید و نیازشان به یک یا دو اصله نهال محدود می شود به این ترتیب نهالستان هایی که به صورت فروش عمده فعالیت دارند قادر به همکاری و برطرف کردن نیاز این افراد نیستند . شما می توانید از یک اصله تا هر تعداد که بخواهید به صورت عمده یا تکی از یشیل نهال ، خرید کنید . 


نهال انجیر پربار چیست ؟


پربار بودن درخت انجیر به پایه نهال آن بستگی دارد . این که نهال به صورت پایه بذری عمل آمده یا پایه رویشی ، و اگر پایه رویشی بوده از چه روشی استفاده شده است . معمولاً نهال انجیر پایه رویشی کشت بافت پربارتر از سایر روش ها می شود همچنین می توانید با انجام پیوند ، نهال انجیر پربار تکثیر کنید . در روش کشت بافت به دلیل این که از رشد طولی درخت انجیر به صورت ژنتیکی کاسته می شود و در عوض بر رشد شاخه ها و افزایش محصول تمرکز می گردد این قبیل نهال ها پربارتر خواهند بود . 


نهال انجیر مقاوم به بی آبی و کم آبی


درخت انجیر ذاتاً گونه ای با مقاومت بالا نسبت به بی آبی و کم آبی است تا آن جا که معمولاً به صورت دیمی پرورش داده می شود با این حال باز هم خطر بی آبی ممکن است جان درخت انجیر را بگیرد و آن را خشک کند برای جلوگیری از این اتفاق حتماً بایستی از نهال انجیر مقاوم به بی آبی و کم آبی استفاده کنید . تمامی نهال های پایه رویشی موجود در یشیل نهال از نوع مقاوم به بی آبی و کم اّبی می باشند .


آیا درخت انجیر به کود نیاز دارد ؟ 


ممکن است سؤال پیش آید که درخت انجیر که همه جا سخن از مقاومت و سخت جانی آن است به کوددهی هم احتیاج دارد ؟ پاسخ این است که بله هر گیاهی اعم از سخت جان و حساس برای رشد و تولید محصول به تغذیه از خاک احتیاج دارد و مواد مغذی موجود در هر خاکی برای مدت محدودی کفایت می کند و پس از آن به صورت برنامه ریزی شده و مرتب به کوددهی احتیاج دارد . 


چه نوع خاکی برای کاشت نهال انجیر مناسب است ؟ 


به صورت کلی نهال انجیر در هر نوع خاکی عمل می آید و خود را وفق می دهد اما این شرایط برای حالت طبیعی قابل قبول است در حالی که اگر از کاشت انجیر هدف تجاری دارید خاک لومی شنی برای کاشت نهال انجیر مناسب تر است . این نوع خاک ، متوسط (نه سبک نه سنگین) ، قابل زهکشی و دارای تهویه مناسب است همچنین رنگ خاک نشانگر مواد مغذی موجود در آن است اصولاً خاک های روشن فقیر و خاک های تیره غنی ترند . 


چگونه انجیر را پیوند بزنیم ؟


انجیر گیاهی است که بیش تر با روش های رویشی مانند پیوند زدن تکثیر می شود زیرا کاشت بذر انجیر کاری بسی دشوار و غیررایج است . برای پیوند زدن هم روش های گوناگونی وجود دارد . پیوند اسکنه ای ، پیوند لوله ای ، پیوند قاشی از جمله روش های پیوند زدن است . در این روش باید پیوندک را از یک درخت پربار و با کیفیت انتخاب کنید اما گیاه پایه باید از دسته درختان مقاوم و سازگار با شرایط سخت محیطی باشد . 


معتبرترین نهالستان برای خرید نهال انجیر


در سطح کشور و یا حتی خارج از کشور نهالستان های بسیاری برای خرید نهال انجیر وجود دارد اما از آن جا که مرغوب ترین ارقام انجیر متعلق به کشور عزیزمان است بهتر است که خریدتان را داخلی انجام دهید . اعتبار یک نهالستان بیش از هر چیز به سابقه فعالیت آن ، محل و دفتر کار ثابت و از همه مهم تر داشتن خزانه مستقل و فعالیت بدون واسطه است که نهالستان یشیل نهال با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه کاشت و تکثیر انواع و ارقام نهال میوه و واردات ارقام خارجی ، تمام ویژگی ها و شرایط گفته شده را داراست و تنها با یک تماس تلفنی می توانید سفارش خود را به هر تعداد که بخواهید ثبت نمایید . نهالستان یشیل محدودیت خرید نداشته و شما می توانید حتی یک اصله هم خریداری نمایید . نهال ها در سریع ترین زمان ممکن و با روش های امن برای شما ارسال خواهد شد . علاوه بر این جهت اطمینان خاطر شما تضمین باردهی و اعتبار اصالت کالا خدمت شما ارائه خواهد شد . 
برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید .