نهال آلبالو

خرید انواع نهال آلبالو

فروش 4 رقم از بهترین و پربارترین ارقام نهال آلبالو در نهالستان یشیل نهال با انواع پایه های رویشی ریشه کشت بافت آزمایشگاهی ، پیوندی و پایه بذری به صورت ریشه باز و گلدانی خدمت شما مشتریان به صورت عمده و خرده انجام می شود.

لیست قیمت خرید نهال آلبالو

آلبالو بوترمو

آلبالو بوترمو

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام آلبالو بوترمو در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم آلبالو بوترمو پایه رویشی می باشد.
 • آلبالو بوترمو پایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم آلبالو بوترمو پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه آلبالو بوترمو اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • آلبالو بوترمو دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

نهال آلبالو پربار سیکانی

نهال آلبالو پربار سیکانی

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال آلبالو پربار سیکانی در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال آلبالو پربار سیکانی پایه رویشی می باشد.
 • نهال آلبالو پربار سیکانیپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال آلبالو پربار سیکانی پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال آلبالو پربار سیکانی اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال آلبالو پربار سیکانی دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

نهال آلبالو خوشه ای مورلو

نهال آلبالو خوشه ای مورلو

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال آلبالو خوشه ای مورلو در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال آلبالو خوشه ای مورلو پایه رویشی می باشد.
 • نهال آلبالو خوشه ای مورلوپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال آلبالو خوشه ای مورلو پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال آلبالو خوشه ای مورلو اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال آلبالو خوشه ای مورلو دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

نهال آلبالو اسرائیلی

نهال آلبالو اسرائیلی

 • زمان‌گلدهی:دیرگل
 • آغازباردهی:سال اول
 • یکی از دیرگل ترین ارقام نهال آلبالو اسرائیلی در ایران که با پایه های خارجی کشت می شود رقم نهال آلبالو اسرائیلی پایه رویشی می باشد.
 • نهال آلبالو اسرائیلیپایه رویشی نهالستان یشیل نهال نسبت به سرمای شدید و کم آبی بسیار مقاومت بالای دارد و در مقایسه با رقم نهال آلبالو اسرائیلی پایه بذری و پیوندی باردهی بسیار بالایی دارد و طول عمر مفید نهال نیز 3 برابر نهال پیوندی می باشد.
 • کیفیت میوه نهال آلبالو اسرائیلی اصلاح نژاد شده بسیار بهتر و بازار پسند تر از رقم بذری (پیوندی) می باشد . اصلاح نژاد درخت و اصلاح نژاد ژنوتیپ درخت موجب سود دهی مطلوب و متداول درخت پایه رویشی کشت بافت می شود. همچنین موجب کمتر شدن هزینه های سم پاشی و کود دهی و آبیاری باغداران و کشاورزان نیز شده است.
 • نهال آلبالو اسرائیلی دارای مشخصه های مانند دیر گل بودن ، زودرس بودن ، پربار بودن ، اصلاح نژاد شده و عمر مفید بالا می باشد.

قیمت : 160000تومان

برای خرید نهال منتظر فردا نباش، همین الان با ما در تماس باش

یشیل نهال با ضمانت واقعی بازگشت کالا، ارائه ی فاکتور و قیمت رقابتی، یک انتخاب مطمئنِ✔

ضمانت بازگشت کالا

ارسال طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت

ضمانت اصالت کالا

صدور فاکتور رسمی

نهال آلبالو چه زمانی بالغ می شود ؟


برای پاسخ به این سؤال باید ببینیم که نهال آلبالو از چه نوعی است و برای تکثیر آن از چه روشی استفاده شده است ؟ سن بلوغ نهال پایه بذری آلبالو پنج سالگی است و نهال آلبالو پایه رویشی کشت بافت تقریباً سه سال می باشد به این دلیل که در روش کشت بافت پایه گیاه فرآیند خاصی را طی می کند ، بلوغ و باروری و در نهایت محصول دهی در آن زودتر اتفاق می افتد .


عمر درخت آلبالو چقدر است ؟


درخت آلبالو تا پنجاه سال هم عمر می کند ناگفته نماند که عوامل بسیار زیادی بر این طول عمر مؤثر است . نوع پایه درخت ، نحوه نگهداری و رسیدی صحیح و اصولی ، خاک ، آب و هوا ، آبیاری ، رقم آلبالو و ... بر طول عمر درخت آلبالو مؤثر است . 


درخت آلبالو چندساله میوه می دهد ؟


درخت آلبالویی که در نتیجه رشد بذر آلبالو به وجود آمده باشد یعنی درخت پایه بذری ، در سن پنج سالگی میوه دهی را آغاز می کند و درخت آلبالویی که در نتیجه روش های رویشی به خصوص روش کشت بافت به وجود آمده باشد در سن سه سالگی شروع به میوه دادن می کند . به طور کلی میزان محصولات در سال های ابتدایی اندک است و رفته رفته افزایش می یابد .


عمر اقتصادی درخت آلبالو چقدر است ؟


منظور از عمر اقتصادی مدت زمانی است که درخت به اوج باردهی خود می رسد و پس از آن رفته رفته از آن کاسته شده و درخت کهنسال می گردد . عمر اقتصادی درخت آلبالو بسته به نوع و رقم آن بین 25 تا 35 سال متغیر است . 


نهال آلبالو پربار


به نهال آلبالویی که میزان باردهی بیش از سایر نهال ها دارد نهال آلبالو پربار می گویند که بستگی مستقیم به رقم و نوع پایه گیاه دارد . پایه کشت بافت موجب پربار شدن درخت می گردد اما نهال پایه بذری باردهی کاملاً معمولی و متوسط دارد . نهال های پیوندی نیز از میزان باردهی مطلوبی برخوردار هستند .


درخت آلبالو در چه فصلی میوه می دهد ؟


آلبالو میوه فصل گرم است و غالباً از اواخر بهار تا اواخر تابستان میوه های آن رسیده و قابل عرضه به بازار می باشد . در تعیین ماه رسیدن میوه ها رقم آلبالو و منطقه ای که درخت در آن کاشته شده ، نقش تعیین کننده دارد . 


منظور از نهال آلبالو زودبازده چیست ؟


منظور از زودبازدهی ثمردهی سریع است . در گذشته که گیاهان تنها از طریق کاشت بذر به وجود می آمدند چنین چیزی مقدور نبود اما در حال حاضر و با استفاده از تکنولوژی و صنعت کشت بافت می توان سن بازدهی را در گیاهان کاهش داد و نهال های زودبازده تولید نمود که روز به روز بر طرفداران آن افزوده می شود . این نهال ها سریع تر شروع به تولید محصول می کنند . 


نهال آلبالو دیرگل چیست ؟


در این نهال ، ژنتیک گیاه به گونه ای است که پس از سرمای دیررس بهاره شکوفه می دهد . می دانیم که گیاهان در اواخر اسفندماه و زمانی که دما کاهش پیدا می کند از خواب زمستانه بیدار شده و شروع به جوانه و شکوفه دادن می کنند اما پس از آن و همه ساله در فروردین ماه مجدداً برای مدتی کوتاه دما کاهش پیدا می کند که با بارش تگرگ هم همراه است این پدیده را سرمای دیررس بهاره می گویند که قادر است شکوفه درختان را نابود سازد . حال اگر درختان شما از نوع دیرگل باشد چنین خسارتی متوجه شما نخواهد بود و یا خسارت به حدأقل خواهد رسید . 


ارقام نهال آلبالو 


آلبالو نیز دارای انواع و ارقام مختلفی می باشد که هر یک به منطقه ای خاص تعلق دارد و تفاوت اندکی از نظر اندازه ، رنگ و طعم در میان آنان قابل مشاهده است . نهالستان یشیل نهال دارای مهم ترین ارقام نهال تجاری آلبالو در پایه ها و سنین مختلف است . از مهم ترین این ارقام می توان به آلبالو مورلو ، آلبالوی مجاری ، آلبالوی گوشواره ای و آلبالوی اسرائیلی اشاره کرد که به صورت گلدانی و ریشه باز قابل ارائه است . 


نهال آلبالوی پایه بذری


نهالی است که در نتیجه جوانه زدن و رشد کردن بذر آلبالو به وجود آمده باشد . این گیاه کاملاً شبیه به گیاه مادر خواهد شد و ویژگی های آن را در خود دارد . به روش کاشت بذر گیاه ، روش جنسی نیز گفته می شود که از طرق گوناگون انجام می پذیرد . نهال آلبالوی پایه بذری به صورت گلدانی و ریشه باز در سنین یک ساله ، دو ساله و سه ساله در نهالستان یشیل نهال به صورت حضوری و غیرحضوری به فروش می رسد .


نهال آلبالوی پایه رویشی چیست ؟


منظور آن است که نهال در نتیجه روش های غیرجنسی یا به اصطلاح روش های رویشی به وجود آمده باشد . این متد خود روش های مختلفی را شامل می شود مثل قلمه زدن ، پیوند زدن ، خوابانیدن ، پاجوش و کشت بافت که مهم ترین و پرطرفدارترینِ آن ها کشت بافت می باشد که بی نظیر است و دارای ویژگی های فوق العاده ای می باشد . نهالستان یشیل نهال دارای انواع نهال آلبالوی پایه رویشی می باشد  که با روش های کشت بافت ، پیوندی و قلمه تکثیر شده اند البته قلمه آلبالو به همان صورت به فروش می رسد . 


نهال آلبالو پیوندی چیست ؟


این قسم که یکی از روش های رویشی است در نتیجه پیوند زدن دو گیاه به وجود می آید و موجب می شود گیاه جدید از نظر نوع میوه متفاوت باشد و کیفیت ، کمیت ، سازگاری و مقاومت بالاتری نسبت به سایر انواع داشته باشد چرا که پیوند زدن همیشه برای به وجود آوردن ارقام جدید انجام نمی شود می توان برای احیاء ، افزایش مقاومت و سازگاری و حتی درمان گیاه از روش پیوند استفاده کرد . 


آلبالو را با چه گیاهانی پیوند بزنیم ؟


آلبالو را باید با گیاهانی که از نظر ژنتیکی به هم نزدیک هستند پیوند بزنید . در صورت پیوند زدن به گیاهانی از خانواده دیگر پیوند شکل نمی گیرد . آلبالو را تنها می توان به ارقام گیلاس و ارقام آلبالو پیوند زد .


چگونه بذر آلبالو بکاریم ؟


برای کاشت بذر آلبالو دانه هایی را که برای کاشت در نظر دارید درون پرلیت مخلوط کرده و آن ها را داخل یک کیسه زیپ دار گذاشته و مرطوب سازید و درب آن را کیپ ببندید . کیسه را به مدت سه ماه درون یخچال نگه داشته و از یخ زدن آن هم جلوگیری کنید پس از سه ماه بذر آلبالو را درون یک گلدان بکارید تا رشد کرده و به 60 سانتی متر برسد آن گاه می توانید نهال خود را به زمین انتقال دهید . 


خرید نهال آلبالو


برای خرید نهال آلبالو بایستی به نهالستان های معتبر سطح کشور مراجعه کنید که البته در صورت حصول اطمینان نسبت به اعتبار و کیفیت محصولات نهالستان می توانید خرید خود را به صورت غیرحضوری هم انجام دهید . برای خرید نهال پیش از هر چیز تحقیقات لازم را در خصوص اعتبار نهالستان به عمل آورده و سپس دست به خرید بزنید تا از پیش آمد مشکلات احتمالی جلوگیری شود .


فروش نهال آلبالو


فروش نهال آلبالو در نهالستان یشیل نهال به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می شود . شما می توانید خرید خود را به صورت تکی ، خرده و عمده ثبت نمایید و محصول خود را در اسرع وقت تحویل بگیرید . نهال های آلبالو موجود در نهالستان یشیل نهال به صورت گلدانی ، ریشه باز ، قلمه آلبالو ، نهال پیوندی ، پایه رویشی و پایه بذری ، به صورت یک ساله ، دو ساله و سه ساله به فروش می رسد . 


نهال آلبالو را در چه آب و هوایی بکاریم ؟


آلبالو را بایستی در مناطق سردسیر کشت کنید . این گیاه به دلیل نیاز سرمایی بالایی که دارد در مناطق گرمسیر که زمستان هایی کوتاه مدت با دمایی بالاتر از مناطق سردسیر دارد عمل نمی آید و آن گونه که باید محصول نمی دهد . آلبالو میوه تابستانی مناطق سردسیر است و سالیانه به صورت میانگین بین 600 الی 1600 ساعت به دمای نزدیک به صفر احتیاج دارد . 


چگونه آلبالو را پیوند بزنیم ؟


برای پیوند زدن آلبالو ، گیاه پیوندک باید از یک درخت پربار و با کیفیت جدا شود و بر روی یک پایه قوی ، محکم ، مقاوم و سازگار پیوند زده شود . 
پیوند همیشه در فصل گرم و در زمان حیات و رشد درختان انجام می پذیرد چرا که در فصل خواب زمستانه در شاخه ها شیره ای وجود ندارد تا موجب الصاق و پیوند دو گیاه گردد . 
برای پیوند زدن آلبالو می توان از روش های پیوند اسکنه ای ، پیوند تاجی ، پیوند لوله ای ، پیوند قاشی ، پیوند سپری و ... استفاده کرد . 


درخت آلبالو را چگونه آبیاری کنیم ؟ 


در شش ماهه دوم سال که درخت آلبالو در خواب زمستانه به سر می برد نیاز به آبیاری آن نیست چرا که هم نیاز گیاه اندک است و هم بارش برف و باران همان نیاز اندک را برطرف می سازد . اما در فصل گرم به هفته ای دو الی سه بار آبیاری احتیاج دارد . برای آبیاری آلبالو زمین را غرقابی نکنید چرا که ریشه گیاه را می پوساند . 


نهالستان معتبر


نهالستان معتبر دارای یک سری فاکتورهای معلوم و مشخص است که با انطباق ویژگی های هر نهالستان با آن ها می توانید اعتبار آن را بسنجید . در هر زمینه شغلی حسن سابقه را می توانید ملاکی برای اعتبار آن در نظر داشته باشید . علاوه بر این سطح سواد و آگاهی و تخصص کارکنان یک نهالستان علاوه بر کمک به تولید نهال های با کیفیت می تواند برای مشتریان نیز سودمند باشد چرا که در زمان خرید می توانند از مشاوره رایگان آن ها استفاده کنند . داشتن دفتر کار مشخص و معتبر ، داشتن خزانه و فعالیت مستقیم و بلاواسطه نیز از مهم ترین فاکتورهای یک نهالستان معتبر است .
نهالستان یشیل نهال دارای بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه تولید ، پرورش و تکثیر نهال و واردات ارقام خارجی واقع در شمال غرب کشور یکی از معتبرترین نهالستان های موجود در سطح کشور می باشد که به صورت داخلی و بین المللی فعالیت می کند . یشیل نهال خود دارای خزانه بوده و نهال ها به صورت مستقیم به مشتری ارائه می گردد . برای خرید نهال می توانید با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کادر مجرب شامل کارشناسان فروش و مهندسین کشاورزی استفاده نمایید .
نهالستان یشیل نهال دارای تنوع بالایی از ارقام نهال آلبالو در انواع پایه ها و سنین مختلف است . 
برای کسب اطلاعات بیش تر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و سؤالات خود را با کادر فروش در میان بگذارید .